Дэвид Финчер (David Fincher)

Вадим Слобожанский , 13 октября 2010 в 14:13

Девід Фінчер розкрив свою правду про Facebook у фільмі «Соціальна мережа»

В кожному поколінні зайдуться генії, які намагатимуться змінити світ. І кожного разу зміна світу тягне за собою неминучі втрати, пов’язані із боротьбою за першість. В фільмі СОЦІАЛЬНА МЕРЕЖА режисер Девід Фінчер і сценарист Аарон Соркін вивчають період народження найреволюційнішого феномену сучасності – сайту Facebook, і конфлікт між кількома підлітками, кожен з яких вважає, що саме він був винахідником. В результаті вийшла драма, насичена як створенням, так і руйнуванням. Кожен герой намагається вистежити своїх опонентів і використати взаємовідносини в соціумі для досягнення своїх цілей.

Через велику кількість головних діючих осіб дія фільму переноситься із аудиторій Гарварда до спалень гуртожитків в Пало Альто. В кадр потрапляють захоплюючі моменти народження кібернетичного дива, яке скоро захопить розуми мільйонів. В приймальні новонародженого з нетерпінням очікують юні революціонери. В центрі хаосу, який утворився, опиняється Марк Цукерберг (Джесі Айзенберг) – багатообіцяючий студент Гарварду, який відкриває сайт, що в один момент змінить структуру суспільства; Едуардо Саверін (Ендрю Редкліф), який колись був кращим другом Цукерберга і інвестував гроші в їхню справу; один із засновників порталу Napster Шон Паркер (Джастін Тімберлейк), який вивів Facebook на інвестиційних воротил Силіконової Долини; і близнюки Вінклвосс (Армі Хамер і Джош Пенс) − студенти Гарварда, які стверджують, що Цукерберг вкрав їхню ідею і пред’являють йому судовий позов з цього приводу.

Розповідь йде від імені кожного з героїв, у кожного своя версія історії появи Facebook. На виході вийшло багатогранне, майже голографічне зображення успіху у XXI сторіччі – підліткові фантазії і підчас реалії, які кардинальним чином від них відрізняються.

Якось вночі у жовтні 2003 року Марк свариться із своєю подружкою, напивається, пробирається в комп’ютерний клас університету і створює сайт з базою даних всіх представниць слабкої статі в кампусі. Він компонує фотографії парами і пропонує користувачам вибрати, хто з дівчат «крутіше».

Сайт отримує назву Facemash і відразу набуває чималу популярність (при цьому вщент руйнуючи всю гарвардську соціальну систему і стимулює осуд у зв’язку із жінконенависницьким підтекстом). Марка звинувачують у всіх смертних гріхах, в тому числі створення сайту, несанкціоноване вторгнення на територію університета в позаурочний час, порушення закону про авторські права і порушення закону про приватне життя. Саме в цей момент у юнака виникає ідея створення сайту Facebook. Незабаром Марк відкриває сайт thefacebook.com, який переходить з одного монітора Гарварда на інший, із старійших університетів Нової Англії в Силіконову Долину, а потім поширюється на увесь світ із швидкістю лісової пожежі.

В цьому хаосі народжується конфлікт інтересів. Студенти починають з’ясовувати, хто ж них заслуговує на право називати себе творцем одного з ключових стовпів сучасного суспільства. Конфлікт, який перетворює друзів на непримиримих ворогів.

Щоб створити відчуття незалежної творчості, Соркін і Фінчер використали ретельно побудований і невзаємопов’язаний розповідний стиль, в якому не розставляються пріоритети. Замість цього історія розповідається незалежними оповідачами, кожен з яких був щиро впевнений, що знаходиться в центрі подій, і саме його спогади точно відображують картину того, що відбувалося. При цьому картина, яка відкривалася всім іншим, залишилася за кадром.

Columbia Pictures спільно з Relativity Media представляють фільм виробництва Скота Рудіна, Майкла Де Луки і Trigger Street СОЦІАЛЬНА МЕРЕЖА. Режисер: Девід Фінчер. Сценарист: Аарон Соркін. За сюжетом книги The Accidental Billionaires Бена Мезріча. Продюсери: Скот Рудін, Дена Брунетті, Майкл Де Лука і Чен Чаффін. Виконавчий продюсер: Кевін Спейсі. Оператор: Джефф Кроненвет, ASC. Художник-постановник: Дональд Грехем Барт. Монтажери: Ангус Волл, ACE та Кірк Бакстер. Костюмер: Жаклін Вест. Композитори: Трент Резнор і Аттікус Росс.

СОЦІАЛЬНА МЕРЕЖА виходить в український прокат 21 жовтня 2010 року.

Фото звезд и знаменитостей, Фильмы, клипы, кинокартины, Анонси, афіша, запрошення, Смотреть, скачать клип, видео, Кинопремьеры, новые фильмы, Трейлер, тизер, семплер (Trailer, teaser), Эндрю Гарфилд (Andrew Garfield), Джастин Тимберлейк (Justin Timberlake), Дэвид Финчер (David Fincher), Руни Мара (Rooney Mara), Джесс Айзенберг (Jesse Eisenberg), Рашида Джонс (Rashida Jones), Бренда Сонг (Brenda Song), Джозеф Маццелло (Joseph Mazzello)

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю