Райан Рейнольдс (Ryan Reynolds)

Вадим Слобожанский , 16 августа 2011 в 10:28

Фільм «ХОЧУ ЯК ТИ» - шанс відчути себе в чужих черевиках та зрозуміти, чому вони зробили саме цей, а не інший шлях в житті...

Райян Рейнолдс («Освідчення») та Джейсон Бейтмен («Хенкок») грають головні ролі у новій комедії режисера Девіда Добкіна та сценаристів «Похмілля в Вегасі» Джона Лукаса та Скотта Мура, ХОЧУ ЯК ТИ, що розповідає, про те, як двоє друзів помінялись тілами. Концепція ординарна, а от розкривається вона абсолютно у незвичайний спосіб!

Мітч (Рейнолдс) та Дейв (Бейтмен) з дитинства друзі нерозлийвода, але з часом вони дорослішають і їхні шляхи поступово розходяться. В той час, як Дейв вже встиг випробувати себе в ролі досвідченого юриста, чоловіка й батька трьох дітей, Мітч залишається дорослою дитиною, що має роботу та особисте життя час від часу, і він ніколи не зустрічав справи, яка б йому сподобалась. Мітчу здається, що Дейв має все, що тільки треба в житті: красиву дружину Джеймі (Леслі Манн з «Трошки вагітної»), дітей, які його обожнюють, та роботу з високою зарплатнею у престижній юридичній фірмі. Дейву ж здається, що безтурботне життя без жодної відповідальності та інших обтяжень, що веде Мітч – просто справджена мрія.

Після спільної гулянки удвох, світи Мітча і Дейва перевертаються з ніг на голову і вони прокидаються, помінявшись тілами.

Окрім свободи від їхнього звичайного колишнього життя із звичайними звичками і рутиною, хлопці скоро усвідомлюють, що життя кожного з них далеке від ідеалу. Ще більше ускладнюють ситуацію сексуальна помічниця Дейва, Сабріна (Олівія Вайлд) та батько Мітча (Алан Аркін). Дейв та Мітч мають обмаль часу, щоб знайти вихід, і вони намагаються зробити все, аби не занапастити остаточно життя один одного.

Продюсери: Ніл Х. Морітц і Девід Добкін. Режисер Девід Добкін. Оператор Ерік Едвардс. Продакшн-дизайнер Барі Робінсон. Костюмер Бетсі Хейман. Редактори: Грег Хейден та Лі Хексол. Композитор Джо Дебні. Виконавчі продюсери: Джо Караччіоло мол., Орі Мармур, Джеф Клімен та Джонатан Комак Мартін.

Історія починається

Для режисера/продюсера Девіда Добкіна ідея про двох давніх друзів, які прагнуть змін в своєму житті, - одна з найблагодатніших тем для комедії. Коли йому до рук потрапив сценарій Джона Лукаса та Скотта Мура (дует, що написав сценарій до відомої комедії 2009 року «Похмілля в Вегасі»), режисер одразу ж взявся до роботи.

Добкін говорить: «Я шукаю сценарії та ідеї, які вирізняються надзвичайним комедійним потенціалом, а також мають певні елементи, які щось говорять глядачам, резонують з ними. Щодо ХОЧУ ЯК ТИ, то це прекрасний шанс відчути себе в чужих черевиках та зрозуміти, чому вони зробили саме цей, а не інший шлях в житті».

«Сценарій має надзвичайно інтерактивну структуру і це одна з найсмішніших речей, яку я коли-небудь читав, - говорить Добкін. – Лукас і Мур настільки талановиті сценаристи, що їм вдається робити смішні речі дуже простими, хоча під ними прихований і глибокий зміст, і нагромадження різних думок. Ці речі не є очевидними і вони не випливають, коли ти вперше читаєш сценарій, але як тільки ти починаєш його осмислювати, то усвідомлюєш його складність і те, скільки мистецтва і зусиль докладено до його створення».

Лукас розповідає про ідею виникнення сценарію: «Раз у місяць ми з друзями збираємось на хлопчачу вечерю. Спочатку жонатими були тільки я і ще один хлопець, а всі інші – холостяки, які знущалися з нас, тому що наші погляди здавалися їм безглуздими і смішними. Розмови були схожі на те, ніби кілька хлопців щойно вийшли з джунглів і не розуміють, що таке електрика. Я ставив дурні запитання типу «що ви говорите, коли хочете познайомитись з жінкою?», а вони мене питали «ти жонатий, то у тебе секс буває раз чи два на день?». Розмови з тих вечорів, а також те, наскільки різними мовами ми говорили, потрапили в сценарій і стали кістяком фільму».

Партнери склали історію про Дейва і Мітча, кращих друзів з дитинства, а тепер дорослих чоловіків, що намагаються зберегти свою дружбу. Коли вони зустрічаються в барі за кухлем пива і порівнюють своє життя, кожен трохи заздрить ситуації іншого. Мітч дивиться на забезпечене життя Дейва, який має дім, люблячих дружину і дітей, та стабільний дохід, крізь рожеві окуляри. Мітч не може зрозуміти, чому кожен момент життя не може бути сповнений насолоди і безтурботності, але він із заздрістю дивиться на Дейва, якому вдається поєднувати сімейні обов’язки і прибуткову роботу. До того ж, відносини Мітча з його батьком стають все гіршими і він відчуває щось подібне до стабільності тільки коли знаходиться поряд із Дейвом і його родиною.

Ніч кінчається тим, що друзі напиваються і справляють потреби у фонтан грецької богині Метіс і водночас намагаються переконати один одного в тому, що хотіли б залізти в шкуру іншого. Коли вони прокидаються, грецька богиня мудрості, як і ведеться у казках, справджує їхнє бажання.

Свій сценарій хлопці принесли Добкіну, оскільки вважали його ідеальною кандидатурою на роль режисера їхнього фільму. Лукас говорить: «Девід володіє неймовірним вмінням змішувати смішне і душевне, чого й вимагає наше кіно. Ми великі фани його роботи. Окрім цього ми знаємо, що Девід одружений і є батьком двох маленьких дітей, тому він працюватиме із розумінням справи. Не обов’язково прокидатися від крику немовляти у 01:00, 03:00 та о 5:00 ночі, аби знімати цей фільм, але це допомагає».

Кастинг

Складним завданням було знайти акторів на головні ролі Дейва та Мітча, адже приблизно 50% знімального часу вони повинні грати один одного. Вибір пав на друзів по життю Райяна Рейнолдса та Джейсона Бейтмена.

Прибічник всього, що не вимагає відповідальності, Мітч є альфа-самцем, який міняє жінок, наче печатки. Для Мітча життя є однією суцільною вечіркою під час того, поки він чекає на розвиток своєї акторської кар’єри, яку почав у рідному місті в штаті Атланти. «цей хлопець повинен бути абсолютно непередбачуваним, - говорить Добкін. - Мітч йде по життю, ані трохи не зважаючи і не замислюючись над тим, які наслідки можуть мати його вчинки».

Роль Мітча дісталася Райяну Рейнолдсу. «Він молодий хлопець, я не думаю, що він щось знає про сім’ю, - говорить Добкін. – Він переможець і він просто випромінює впевненість, яку так люблять одинокі жінки. Але я також хотів, щоб Райян так само зміг зіграти і Дейва, одруженого, невпевненого, замученого буднями чоловіка, який не знає, як себе поводити, зустрівши молоду жінку».

Рейнолдс, який вперше прочитав сценарій під час зйомок у «Зеленому ліхтарі», згадує свої враження: «Я пам’ятаю, як читав сценарій в своєму номері в готелі у Новому Орлеані, і це був перший сценарій, який буквально змусив мене голосно сміятися, тримаючись за живіт. Він просто чудовий! Зазвичай в комедіях такого типу герої є дуже стереотипними, але це не той випадок: хлопці з ХОЧУ ЯК ТИ мають багато тарганів в голові. Мітч з тих, хто якимось чином втратив ту неоціненну опору, яку люди мають десь у 20 років, коли вирішують, що треба дорослішати. Він абсолютно безконтрольний і живе у старанно створеній реальності. Він актор без місця роботи. Він ексцентричний і самозакоханий. Але не дивлячись на все це, він отримує насолоду від життя. Він з того типу, що обіймає і заповнює собою все, що знаходиться навкруги нього».

Полярна протилежність Мітча – його друг Дейв, сімейний чоловік, що одружився з коханням свого дитинства, Джеймі, має трьох дітей, чудовий дім і ось-ось стане партнером однієї з найуспішніших адвокатських контор в Атланті. Джейсон Бейтмен захотів зіграти цю роль.

Добкін знав, що йому потрібен хтось, хто володіє комедійним талантом, але також і може бути хамелеоном, набуваючи форми безробітного актора. Бейтмен розповідає: «Якось до мене потрапив сценарій, і потрапив саме тоді, коли вони шукали актора на роль цього хлопця. Коли вони знайшли Райяна, справи вже пішли краще. Це незвичайний сценарій, це сценарій, який змушує майже луснути від сміху. В ньому показано багато реалістичних ситуацій і те, як би поводили себе друзі, якби їм довелося деякий пожити в шкурі один одного. А ще це мрія кожного актора – зіграти ролі обох антагоністів. Дейв заздрить Мітчу і його свободі робити все, що заманеться. У двадцять років він ганявся за кар’єрою адвоката, у тридцять – наздоганяв мету стати партнером в своїй фірмі, тому пропустив багато цікавих речей, які люди зазвичай мають в цьому віці. Дейв не хоче повернутися назад у часі, він просто думає: «О боже, я прогавав це, а тепер вже запізно». Він не розчарований або нещасливий, він просто стомився».

Родину Дейва складають дворічні близнюки, п’ятирічна донька Кара (Сідні Рув’єре) та дружина Джеймі, на роль якої запросили комедійну актрису Леслі Манн. Манн говорить про своє бажання долучитися до проекту: «Я подумала, що ця історія дуже смішна і мила. Мені подобаються стосунки між Мітчем, Дейвом і Джеймі, вони ж знають один одного з дитинства. Дейв і Джеймі кохають один одного, але вони є сучасною сім’єю і ви побачите, як важко для них кожного дня боротися за спокій і щастя. Джеймі відчуває, що Дейв емоційно виснажений. На початку стосунків вони обидва тяжко працювали, аби звести кінці з кінцями і поставити родину на ноги. Маючи цей досвід зі зміною тіла, Дейв дізнається більше про Джеймі, а вона про нього. Так, їхні стосунки виростають і стають міцнішими».

В той час, як Дейв дивиться тільки на Джеймі, його друг Мітч не може відірвати очей від сексуальної помічниці Дейва, Сабріни, роль якої грає Олівія Вайлд. Актрисі дуже сподобався сценарій і вона з радістю погодилася на роль. «Сабріна розумна, смішна, надзвичайно сексуальна і постійно нагадує Дейву, як би все могло бути, якби він знову став холостяком, - говорить Добкін. – Олівія розумна, кмітлива, дуже красива і сексуальна, але найбільше мене в ній вразило те, що не дивлячись на свій вік – їй всього 26 – вона поводиться як більш досвідчена жінка».

Олівія Вайлд говорить: «Мені подобається, що за сценарієм жінкам теж дозволяють бути смішними. Це буває далеко не завжди. З одного боку моя героїня дуже амбіційна, кмітлива і розумна як адвокат, але чим далі ми заглиблюємось в кіно, тим більше бачимо, що вона надзвичайно ризикова особа. Їй подобається Дейв, але для нього вона – заборонений фрукт, доку вони не міняються тілами з Мітчем».

В той час, як Мітч в усьому уникає відповідальності, є одна людина, яку він просто не може ігнорувати – це його батько, роль якого виконує володар премії Оскар Алан Аркін. Батько Мітча не розуміє, чому його син відмовляється дорослішати. Для Добкіна було важливо мати потужну особистість, яка пролила світло на те, чому Мітч надає перевагу безвідповідальності. «Батько Мітча уїдливий, але люблячий, - говорить Аркін. – Він жорстко відноситься до сина, тому що роками спостерігав за тим, як він марнував своє життя, і не розуміє, чому все не може стати до ладу».

Зйомки в Атланті

За оригінальним сценарієм дія фільму повинна відбуватися в Лос-Анджелесі. Та коли фільмотворці отримали повідомлення, що Рейнолдс не зможе до жовтня приїхати в Лос-Анджелес, було прийняте рішення перенести зйомки в Атланту. Тепер питання стояло так: «Ми знімаємо Атланту в Атланті чи інше місто?»

Добкін знав, що місцевість повинна бути реальною, оскільки у фільмі вже й так є елемент фантастики. І він був вражений тим, що могло запропонувати місто. «Ми подумали, що буде весело показати актора-Мітча, який ніколи не виїжджав до Лос-Анджелесу, бо думав, що краще бути великою рибою в маленькому озері, залишаючись в Атланті».

Вайлд згадує: «Це така рідкість, коли місто, окрім Нью-Йорку та Лос-Анджелесу, може бути самостійним героєм в фільмі. Коли ми знімали в Атланті, було таке відчуття, що герої вийшли з міста, яке знаходиться далеко від столиці. Це допомагає зрозуміти, чому Дейв живе в такому консервативному оточенні».

Стадіон

Один з найскладніших днів зйомок був, коли знімали сцену гри в бейсбол на Тернер Філд, домівці команди Атланта Брейвз. В цій сцені Дейв, який знаходиться в тілі Мітча, йде на побачення з Сабріною на грі Брейвз. Щоб відтворити дух гри, фільмотворці звернулися по допомогу до 3500 фанатів команди Брейвз, які із задоволенням вийшли на стадіон, щоб віддати шану своїй улюбленій команді.

Тисячі людей знадобилося, щоб заповнити кілька секцій стадіону і створити відчуття, ніби на полі відбувається справжня гра. Департамент кастингу провів велику роботу, скликаючи людей, в результаті якої до Атланти приїхали вболівальники з Флориди, Алабами, Теннессі, Кентуккі та Південної Кароліни.

Один з сюрпризів, свідками якого змогли стати тисячі вболівальників з масовки, було повернення на Тернер Філд легендарного колишнього пітчера з Атланти Брейвз і чемпіона Світової Серії Джона Смолтца. Це була його перша поява на публіці після виходу на пенсію у 2008 році.

Для Рейнолдса і Вайлд було приємно побувати на стадіоні в не-сезон, навіть незважаючи на холодний дощ в листопаді та низьку температуру повітря. «Зйомки на стадіоні головної ліги просто незабутні, - згадує Рейнолдс. – Ти виходиш на поле, вдихаєш запах свіжоскошеної трави і вже почуваєшся пречудово, не кажучи про те, що поряд з тобою знаходиться така легенда як Джон Смолтц».

Вайлд дуже сподобалось оточення і спортивний дух: «Це був такий чудовий досвід, у нас була така велика група акторів масовки, яка поводилася дуже емоційно і з великим задоволенням нам допомагала, не дивлячись на холодну погоду. Вони відчули дух дійства і намагалися попадати в нього. Всі кричали, плескали в долоні і підбадьорювали, надаючи нам енергії та наснаги».

Акваріум Джорджія

Іншою визначною локацією був акваріум Джорджія в центрі Атланти. Це найбільший акваріум в світі, він містить 60 експозицій, 12000 квадратних метрів видового скла та унікальну колекцію риб-молот. Найбільша експозиція являє собою 6,3 млн. галонів води, в тому числі тунель довжиною приблизно 300 метрів, який сповнений різних дивовижних тварин і обвиває гостів з усіх боків. Також в цьому акваріумі є найбільше видове скло у західній півкулі, за яким містяться чотири китові акули – найбільші риби в світі.

Акваріум був фоном, на якому знімали сцену, де Девід в тілі Мітча насолоджується щойно набутою свободою і проводить день, байдикуючи. «Після того як Дейв і Мітч помінялися, Дейв намагається піймати дух під назвою «а зараз я буду робити все, що завгодно, і мені за це нічого не буде», - говорить Рейнолдс. – Він занурився у цю мантру і прийшов в акваріум подивитися на великих риб».

Зимові зйомки

В січні 2011 потужна зимова заметіль засипала атланту 15 см снігу, чого до цих пір не траплялося, внаслідок чого закрилися бізнес-центри, магазини та ін. Але знімальна команда не злякалася хуртовини і почала свій робочий день, незважаючи на погоду. За щасливих обставин, знімальний майданчик був розташований кількох хвилинах ходьби від місця, де жила знімальна команда, тому до майданчика дістались пішки.

До кінця знімального періоду тривалістю 62 дня, локаціями стали всі більш або менш визначні місця Атланти та околиць. Додаткові місця зйомок: парк П’ємонт, Світ Оберн стріт, Екко, готель Georgian Terrace Hotel та парк Інман. Зйомки завершилися взимку 2011 року в Паудер Спрінгс, Джорджія.

Universal Pictures в асоціації з Relativity Media.

Режисер: Девід Добкін.

В головних ролях: Райян Рейнолдс, Джейсон Бейтмен, Олівія Вайлд та Алан Аркін. Композитор Джон Дебні. Костюмер Бетсі Хейман. Редактори Грег Хейден та Лі Холл. Оператор Ерік Едвардс. Виконавчі продюсери Джо Караччіоло мол., Орі Мармур, Джеф Кліман та Джонатан Мартін.

Фильмы, клипы, кинокартины, Анонси, афіша, запрошення, Кинопремьеры, новые фильмы, Оливия Уайлд (Olivia Wilde), Трейлер, тизер, семплер (Trailer, teaser), Джейсон Бейтман (Jason Bateman), Постер (плакат, обложка), Райан Рейнольдс (Ryan Reynolds), Лесли Манн (Leslie Mann), Алан Аркин (Alan Arkin)

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю