Ирина Данилевская (Ірина Данилевська)

Смотрите также: Владимир Нечипорук

Тала Гончарова, шеф-редактор Starlife , 21 мая 2013 в 01:57

Ірина Данилевська: «Мода аполітична, але не асоціальна»

 32-й Український тиждень моди або Ukrainian Fashion Week відбудеться з 6 по 10 березня у Києві в музейному комплексі «Мистецький Арсенал». 39 показів, 51 дизайнер, 200 акредитованих ЗМІ, офіційна вечірка відкриття та 5 тематичних after-party – це кілька цифр березневого UFW, присвяченого сезону осінь’13-зима’14. 15 дизайнерів представлять свої колекції у рамках проектів New Names та Fresh Fashion – майданчиків «нової хвилі» української моди. Окрім того, офіційну програму Українського Тижня Моди доповнять покази на інших локаціях та масштабні позаподіумні події у Мистецькому Арсеналі. Про лаштунки майбутнього UFW та українську моду в світі ми попросили розповісти його засновника та голову оргкомітету Ірину Данилевську.

- Пані Ірино, що відчуваєте на передодні вже 32-го Українського Тижня Моди?

- Шістнадцятирічне річне існування Українського Тижня Моди, його стабільність, його повна відповідність європейським тижням моди дозволяє говорити про те, що Ukrainian Fashion Week є найбільш важливою і найбільш масштабною подією в світі моди для Східної Європи. Та, в першу чергу, хочу відзначити талант українських дизайнерів, адже вони є дійсно унікальними в творчому плані. Підтвердження цьому – їхні комерційні успіхи. Є таке фешн-правило (fashion – англ. мода): на фешн-виставках і в шоу-румах потрібно бути присутнім два-три сезони, щоб на тебе звернули увагу й зробили замовлення. У нас є 28 прикладів, коли українські дизайнери брали участь в міжнародних виставках – всі вони, як не дивно, отримували замовлення з першої участі у виставках.

- Що нового приготував оргкомітет для поціновувачів української моди?

- 32-й UFW розпочнеться презентацією «Ретроспективи аксесуарів українських дизайнерів», що має звернути увагу на аксесуар як не просто невід’ємний елемент колекції, а як на самостійний модний об’єкт, символ власного стилю дизайнера та окремий бренд. Також на запрошення оргкомітету завітають організатори Тижнів моди Білорусі та Казахстану, а зірковою гостею подіуму стане дизайнерка з Казахстану Айнур Турісбек. 8 березня ми представимо проект Fashion Move On, який був ініційований минулого сезону дизайнером Юлією Поліщук. Його мета – підтримка діалогу дизайнерів, режисерів, блоґерів, моделей і художників сучасного мистецтва. Співпраця творчих особистостей з різних сфер втілюється у трейлери або короткометражні фільми, які яскраво ілюструють настрій та філософію, ідею та концепцію дизайнерських брендів.

- Чому вже котрий Тиждень поспіль ми не побачимо на подіумі потужного «львівського крила» – дизайнерів Роксолані Богуцької та Оксани Караванської?

- Я вважаю, що не існує такого поняття, як «львівське» крило чи, скажімо, «донецьке». Участь будь-якого дизайнера в тижні моди – це маркетингова необхідність. Якщо дизайнер робить колекцію лише для участі в певному тижні моди – це неправильно. Дизайнер повинен робити щосезонну колекцію для розвитку бренду. Де демонструвати цю колекцію і в якому форматі – це завжди обирає сам дизайнер. Для прикладу, на минулому тижні моди Олена Буреніна не демонструвала колекцію на подіумі, а обрала собі формат презентації – на локації UFW. Тож чекаю всіх на Тижні моди - приходьте, буде цікаво!

Ukrainian Fashion Week

За час свого існування Ukrainian Fashion Week з`явився на міжнародній модній карті та у світових fashion-графіках. Повна відповідність європейському формату проведення тижнів прет-а-порте, стабільність та талант українських дизайнерів дали можливість позиціонувати Ukrainian Fashion Week як наймасштабніший fashion-захід Східної Європи. Більше 1000 журналістів висвітлювали найважливішу подію української моди. Лише за останні чотири сезони інформація про події UFW з`явилася на 6000 інформаційних ресурсах 27 країн-членів ЄС (за даними WNU). Численні публікації в США, Росії, Японії, Китаї та інших країнах свідчать про інтерес до модних процесів, що відбуваються в Україні.

За цей час українські дизайнери взяли участь у найавторитетніших міжнародних виставках, що мають світове визнання та проходять у Мілані та Парижі – WHITE, WHO'S NEXT Prêt-à-Porter Paris та TRANOЇ.

З 6 по 10 березня у режимі онлайн на сторінці fashionstream.kommersant.ua відбудуться трансляції показiв усіх учасників 32-го Ukrainian Fashion Week. На сторінці проекту буде розміщено екран, програму трансляцій, фото- та відеоархіви попереднiх показів. Трансляції у режимі реального часу коментуватиме fashion-оглядач Видавничого Дому «Комерсант-Україна».

Фото звезд и знаменитостей, Ирина Данилевская (Ірина Данилевська), Ukrainian Fashion Week UFW Украинская Неделя Моди Український Тиждень Моди, Париж, интервью

Комментарии

Загрузка...
Интер - программа на неделю